Mammografia

Data dodania: 19-05-2014 23:42
Tarnowskie Centrum Diagnostyki Obrazowej uczestniczy w programie profilaktyki raka piersi NFZ.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u Kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Występuje częściej po menopauzie. Ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Wg danych pochodzących z Krajowego Rejestru Nowotworów na raka piersi w Polsce w roku 2006 zachorowały 13 322 Kobiety, z czego aż 5 212 Pacjentek zmarło. Obserwacja częstości zachorowań w poszczególnych grupach wiekowych wykazała, że znaczący wzrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym od 50 do 69 lat. Wiele z tych Kobiet trafiło do lekarza zbyt późno, by możliwe było skuteczne leczenie.

Panie w wieku od 50-69 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w naszej placówce.
Badania mammograficzne wykonujemy przy ulicy Okrężnej w Tarnowie.
Rejestracja pod numerem telefonu tel +14 623 00 44


Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju. Metodę w znacznym stopniu umożliwiającą rozpoznanie zmian patologicznych w utkaniu piersi stanowi mammografia.

Na czym polega badanie mammograficzne?

Mammografia to radiologiczna metoda badania piersi. To nic innego jak zdjęcie rentgenowskie. Badania wykonuje się specjalnym aparatem, wytwarzającym promieniowanie przy użyciu czułych błon rentgenowskich. Mammografia jest najlepszą metodą wykrywania zmian w piersi. W trakcie badania każda z piersi umieszczana jest na małej podstawce i dociskana plastikową płytką od góry oraz z boku (ucisk trwa zaledwie kilka sekund), co pozwala uzyskać po dwa obrazy dla każdego sutka. Powstałe w ten sposób obrazy są następnie analizowane przez specjalistę - lekarza radiologa.W populacjach, w których nie wykonuje się badań profilaktycznych występuje wysoka umieralność z powodu inwazyjnego zaawansowanego raka piersi.
Rezerwacja wizyty
Rezerwacja wizyty

Godziny przyjec
Godziny przyjec

Szybki kontakt
Szybki kontakt